Що таке оперативне лікування хвороби Пейроні

Хвороба Пейроні (фібробластична индурация) - чоловіче урогенітальне захворювання, яке супроводжується викривленням статевого члена. Дефект стає помітним під час ерегованного стану пеніса. Вроджена форма захворювання передбачає тільки хірургічне лікування. Оперативна тактика підбирається відповідно до особливостей клінічного випадку. Хвороба Пейроні важко переживається психологічно і часто супроводжується проблемами в сексуальному житті.

Перед початком лікування проводиться оцінка ступеня викривлення статевого члена з обов'язковим фотографуванням статевого члена в стані природної або фармакологічної ерекції, це дозволить в подальшому оцінити результати консервативного лікування або успіх операції. Наші лікарі мають великий досвід проведення подібних операцій.

Кому показано оперативне лікування хвороби Пейроні

Захворювання зустрічається в репродуктивному віці, в період активного статевого життя, а це 30-60 років і становить близько 3-8% за даними статистики. Зовні статевий орган має атипову спрямованість. Біль і інші відчуття під час статевого акту виникають рідко і скоріше вже вказують на прогресування захворювання і розвиток ускладнень. Основною причиною хвороби Пейроні (крім вроджених випадків), є мікро- і макротравми пеніса, які можуть з'являтися при статевому акті. На місці травм утворюються щільні рубці (бляшки), що викликають деформацію.

Крім того, на розвиток хвороби Пейроні можуть впливати наступні фактори:

 •  порушення роботи імунної системи;
 •  патологія обміну речовин;
 •  цукровий діабет, подагра;
 •  захворювання сполучної тканини;
 •  атеросклероз.

Пеніс може відхилятися вправо або вліво, а також вгору або вниз. Під шкірою органу з'являються ущільнення, промацування яких болісно. При легкому ступені викривлення пацієнт може відчувати невеликий дискомфорт під час статевого акту. Прояви хвороби Пейроні мають тенденцію до прогресування.

Оперативне лікування викривлення пеніса проводиться в наступному випадку:

 •  наявність вираженої еректильної деформації вродженою чи набутою форми;
 •  біль і дискомфорт при сексуальному контакті;
 •  неможливість виконати статевий акт;
 •  розвиток еректильної дисфункції;
 •  естетичне невдоволення пацієнта наявністю викривлення.

Як робиться оперативне лікування хвороби Пейроні

Перед операцією пацієнт проходить комплексне обстеження. Він здає загальні аналізи крові та сечі і консультується у лікаря, який проводить огляд, виконує пальпацію, виявляє ступінь і вид деформації пеніса, визначає техніку виконання операції. При необхідності призначаються консультації вузьких фахівців.

Існує 3 варіанти оперативного втручання:

 • Плікаціонние (вкорочують) методи - пликация Несбіта і її модифікації. Показана, якщо кут викривлення пеніса не перевищує 45 °, при відсутності порушень ерекції і достатній довжині члена (не менше 14 см в стані ерекції). Операція триває близько 40 - 60 хвилин. Тривалість госпіталізації не перевищує 1 доби.
 • Розсічення або висічення бляшок і графтінг (корпоропластіка пеніса) - хірург розсікає білкову оболонку в зоні максимального викривлення пеніса і уражену ділянку білкової оболонки заміщає трансплантатом з власної слизової тканини щоки пацієнта. Як імпланта може бути використаний і інший біоматеріал. Така операція триває в середньому 2.5 - 3 години. Повне відновлення займає 4 - 6 тижнів.
 • Фаллопротезірованіе - операція з протезування статевого члена, показана, при складній прогресуючій формі ураження статевого члена, яка супроводжується важкою еректильною дисфункцією, що не відповідає на терапію. Вид протеза підбирається з урахуванням клінічних особливостей. Перевага віддається сучасним трикомпонентним протезів, імплантованого в структури пеніса.

Вид операції підбирається індивідуально лікарем. У нашій клініці застосовуються сучасні методики діагностики та лікування. Післяопераційні шви виконуються з матеріалу, що розсмоктується.

Переваги оперативного лікування хвороби Пейроні

У центрі лазерної естетики RomiTal виконуються всі види операцій з приводу викривлення статевого члена. Великий досвід фахівців і наявність мікрохірургічного обладнання останнього покоління, дозволяє успішно вирішувати навіть найскладніші клінічні завдання.

Лікування хвороби Пейроні в Києві в центрі лазерної естетики RomiTal - це завжди зручно і ефективно. Ми цінуємо Ваш час і піклуємося про Ваш комфорт. У нашому центрі немає черг і навіть аналізи Ви зможете здати в зручний для Вас час і максимально швидко.

У відділенні урології встановлено краще лазерне європейське обладнання, яким орудують справжні професіонали. Будьте впевнені, оперативне лікування хвороби Пейроні у нас пройде максимально ефективно, безпечно і комфортно!

Інструментарій та оснащення

Для проведення оперативного лікування фібробластичною індурації застосовується безліч різноманітних хірургічних і медичних інструментів. Оснащення різниться і залежить від обраного оперативного втручання.

Результат оперативного лікування хвороби Пейроні

Віддалені результати оперативних втручань вивчені в терміни до 6 місяців. Спонтанні ерекції з'являються в середньому на 1-2-у добу після операції. Всі наші пацієнти були задоволені результатами лікування, еректильна функція збережена, відсутні болі і вкорочення статевого члена при ерекції.

Післяопераційний і відновний періоди

Тривалість реабілітації залежить від складності операції. Прості операції проводяться амбулаторно під місцевою анестезією. Складні операції проводяться під загальною анестезією, що вимагає подальшого перебування в стаціонарі протягом 2-3 днів. У цей період призначається прийом анальгетиків. При відсутності ускладнень пацієнта через 3 дня виписують. Протягом перших 2 - 4 днів після втручання може спостерігатися невеликий набряк, синець, біль і дискомфорт в оперується, які проходять самостійно і не вимагають додаткової терапії. Повний курс реабілітації зазвичай займає 4 - 6 тижнів.

Питання

Як підготуватися до оперативного лікування хвороби Пейроні?

Перед операцією пацієнт проходить комплексне обстеження. При необхідності призначаються консультації вузьких фахівців. Комплексна передопераційна підготовка, включає:

 •  збір анамнезу;
 •  огляд уролога-андролога з пальпацією;
 •  оцінку рівня деформації та визначення кута викривлення члена в стані ерекції;
 •  УЗД пеніса, при необхідності з допплерографией;
 •  флюорографію;
 •  набір аналізів крові і сечі;
 •  ЕКГ.

Які існують протипоказання до оперативного лікування хвороби Пейроні?

Основними протипоказаннями до оперативного лікування є:

 •  анемії тяжкого ступеня;
 •  хронічні захворювання в стані декомпенсації (серцева і легенева недостатність, цироз печінки);
 •  загострення хронічних захворювань;
 •  серйозні психоневрологічні порушення;
 •  ожиріння 4 ступеня;
 •  некомпенсований цукровий діабет;
 •  порушення мозкового кровообігу;
 •  перенесений інфаркт міокарда (близько 6 міс. назад);
 •  перенесені в недавньому часі важкі інфекційні захворювання (пневмонія);
 •  новоутворення будь-якої локалізації;
 •  гнійно-запальні захворювання шкіри;
 •  гострий тромбоз судин.

Показання

Викривлення статевого члена

Результат

Оперативне лікування дає позитивний клінічний ефект. До операції: статевий член викривлений. Після операції: статевий член має рівну форму, еректильна функція збережена, відсутність болю і вкорочення статевого члена при ерекції.


Переваги методу

Застосовуються сучасні методики діагностики та лікування. Післяопераційні шви виконуються з матеріалу, що розсмоктується

Може поєднуватися

З обрізанням крайньої плоті.


Інструментарій і оснащення

Застосовується різноманітне хірургічне обладнання, індивідуально для кожного методу оперативного втручання.

Анестезія

Місцева НІ
Загальний наркоз ТАК

Терміни госпіталізації

Стаціонар

від 1 години до 3 годин

Повернення до активної діяльності

від 3 днів

Повне відновлення

від 14 днів


Cпециалисты направления

Нашеда Сергей Васильевич

Уролог, Хірург Лікар вищої категорії. 12 років досвіду Лікар-уролог, хірург більше десяти років працює в напрямку урології та андрології. Займається науковою діяльністю, має вищу категорію в медицині. Оперативним і консервативним методами лікує запальні захворювання

Переваги клініки «РомиТаль»