Що таке корекція вушних раковин (отопластика)

Корекція вушних раковин (отопластика) - це пластична операція по виправленню форми вушних раковин або вродженої деформації, відновлення порушення анатомічної будови, що сталося після травми.

Підрозділяється на естетичну і реконструктивну. При естетичній пластиці хірург виробляє зменшення надмірно великих раковин і мочок вуха, виправлення дефектів і капловухості. Реконструктивна пластика відновлює втрачені частини або всю вушну раковину.

Кому показана корекція вушних раковин (отопластика)

Пластика вух показана з різних причин: коригування розміру, прилягання вушної раковини, форма вуха і мочок, дефекти і відновлення відсутніх частин вуха.

Формування вух у дитини завершується до 4-5 років, зріст раковини триває до 9 років. Саме в цьому віці рекомендується виправляти у дитини капловухість. Природні, симетричні вушні раковини не дадуть приводу для насмішок, дитяча психіка дитини не буде травмована.

Для дорослих ніяких вікових обмежень не існує.

Як робиться корекція вушних раковин (отопластика)

Залежно від поставленого завдання, хірург вибирає методику корекції вушних раковин:

Шовна техніка;
Стек гілок техніка без розрізу;
відкрита техніка;
корекція вушної раковини і мочки вуха.
Час операції залежить від складності та становить 0,5-2 години. Зазвичай отопластика проходить під місцевою анестезією, для важких випадків або операції маленьким дітям пацієнту дають загальний наркоз.

При усуненні капловухості хірург робить невеликий прокол, підтягує вушний хрящ підшкірними нитками і закріплює його в кісткових частинах.

Для зміни зовнішнього вигляду вуха хірург робить розріз позаду вушної раковини. Від'єднавши шкірний покрив, приступає до зміни форми хряща. При необхідності, надлишки хряща видаляються, змодельована нова форма закріплюється нитками.

У деяких випадках не потрібне видалення хряща, але є необхідність видалення шкіри і зміни прилягання вушної раковини. Розріз зашивається хірургічними нитками. Якщо операцію роблять дитині, то практикують розсмоктують нитки, щоб менше турбувати малюка.

Переваги корекції вушних раковин (отопластика)

Пластика вушних раковин проводиться щадними методами. Проникнення в тканини незначне, корекція хряща мінімальна. Шов розташовується в природних складках за вухом і зовсім не видно. Операція протікає швидко, її результат гарантований. Післяопераційний період всього 2-3 тижні.

Інструментарій і оснащення

При корекції вушних раковин застосовуються сучасні інструменти. Розріз робиться скальпелем, на допомогу хірурга ножиці особотонкіе і пінцет з тонкими зубчиками. Шовний матеріал використовується як розсмоктується, так і не розсмоктується.

Результат корекції вушних раковин (отопластика)

Остаточний результат пластики вух можна буде оцінити після повного заживання, а це відбудеться протягом місяця.

Відстовбурчені вуха або з дефектами можуть стати причиною психологічного дискомфорту. Створення або відновлення вушних раковин дозволить пацієнтам виглядати естетично і комфортно себе почувати в суспільстві.

Післяопераційний і відновний періоди

Після корекції вушних раковин пацієнт повинен перебувати в клініці. Час перебування залежить від стану хворого і складності проведених процедур, і може становити як 4 години, так і цілу добу. Болі після операції незначні.

Шви видаляються через 7 днів.

Два тижні обов'язкові регулярні перев'язки і носіння спеціальної пов'язки (бандажа). Наступні 2 тижні бандаж надівається тільки на ніч. Якщо спортсмену потрібно відвідувати тренування, то рекомендується носіння бандажа на заняттях спортом протягом 1 місяця.

З'явилися синці і набряклість пройдуть через 2-3 тижні. Повне відновлення після естетичної отопластики настає через місяць.

Питання

Чи впливає підтяжка вух на слух?

Ні, така пластика абсолютно не впливає на слух. У разі реконструктивної ринопластики, коли відновлюється раніше повністю було відсутнє вухо, пацієнт починає краще чути.

Як довго тримається пластика вух?

Пластика вушних раковин робиться один раз і на все життя.

Ціни

Услуга Цена, грн
1 ухо - 1 категория 20 000
1 ухо - 2 категория 22 000
2 уха - 1 категория 28 000
2 уха - 2 категория 32 000

Основна інформація про отопластиці

Показання

Відстовбурчені вуха (капловухість), вроджені деформації вушних раковин, неправильна форма вух, наслідки травми

Результат

Ліквідація дефектів вушних раковин, відновлення форми

До операції

Дефекти вушної раковини, капловухість, неправильна форма, відсутність частини або всієї вушної раковини

Після операції

Усунення дефектів, капловухості, відновлення форми


Переваги методу

Виправлення форми вушних раковин або вродженої деформації, відновлення порушення анатомічної будови відбувається щадним методом

Може поєднуватися

З лицьового пластикою


Інструментарій і оснащення

Устаткування і препарати від провідних світових виробників на підставі діючих ліцензій та сертифікатів

Час проведення

Продолжительность процедуры

Операція протікає швидко

Анестезія

Місцева ТАК
Загальний наркоз По необходимости

Терміни госпіталізації

Стаціонар

1 день — 1 сутки

Повернення до активної діяльності

4 тижні

Повне відновлення

2-3 неділі


Відгуки

Cпециалисты направления

Петах Андрій Василійович

Пластичний хірург, . Лікар першої категорії. Кандидат медичних наук

Гришин Євген Леонідович

Хірург вищої категорії 22-річний досвід роботи

Трембач Олександр Михайлович

Онкохірург, пластичний хірург, Кандидат медичних наук, Лікар вищої категорії

Лавриненко Наталія Миколаївни

Пластичний хірург, косметолог

Звездиліна Людмила Стратонівна

Анестезіолог, лікар вищої категорії досвід роботи понад 20 років роботи

Гармаш Наталія Анатоліївна

Старша медсестра

Переваги клініки «РомиТаль»

У клініці «Роміталь» всі бажаючі можуть зробити якісну корекцію вушних раковин. Досвідчені хірурги застосовують передові методики виконання операцій. Уважний медичний персонал супроводжує пацієнта з моменту надходження і до виписки. Оптимальні ціни на медичне обслуговування дозволяють тисячам пацієнтам змінити своє життя на краще