Що таке операція при фімозі

Фімоз - це звуження крайньої плоті на голівці статевого члена. Крайня плоть оберігає головку пеніса. Коли пеніс в спокої, головка ховається в крайньої плоті

Фімоз - захворювання, через яке страждає якість життя пацієнта. Під лікуванням фімозу мається на увазі зробити обрізання (циркумцизия). У нашому центрі Ви можете безболісно, безкровно і головне гарантовано вилікувати фімоз.

Фімоз може бути вродженим і набутим. У дітей фімоз обумовлений анатомічною будовою статевого органу і проходить до 6-7 років.

Кому показана операція при фімозі

Фімоз буває двох видів: фізіологічним (спостерігається у хлопчиків до статевого дозрівання) і патологічним (зустрічається приблизно у 2% дорослих чоловіків).
Основними причинами патологічного фімозу є:

 • травма статевого члена;
 • баланопостит - запалення шкіри голівки і крайньої плоті
 • спадкова схильність до фімозу

Фізіологічний фімоз зустрічається у дітей. При ньому операція не потрібна. Патологічний фімоз необхідно лікувати - консервативно або операцією. Головна ознака захворювання - утруднення при відкритті головки статевого члена або неможливість це зробити. Утруднене сечовипускання викликає занепокоєння і плач у маленької дитини. У дітей старшого віку бувають скарги на біль при ерекції. Для діагностики фімозу не потрібно будь-яких апаратних обстежень. Дитячий уролог ставить діагноз за результатами візуального огляду дитини, він визначає ступінь захворювання і виробляє тактику лікування.
Якщо не оперувати фімоз, то це призведе до постійного перешкоди відтоку сечі, запальних процесів, парафімозу - обмеження голівки статевого члена змістився за неї кільцем з крайньої плоті, зрощенню головки і внутрішнього листка крайньої плоті, зниження потенції.

Як робиться операція при фімозі

Лікувальні заходи безпосередньо залежать від ступеня, типу вираженості процесу. На тлі ЗПСШ прописують антибіотики.
Для лікування захворювання в центрі лазерної естетики RomiTal застосовують:

 1. медикаментозне лікування;
 2. немедикаментозне;
 3. оперативне.

Немедикаментозне лікування має на увазі поступове розтягування крайньої плоті. Регулярні вправи допомагають тільки на початковій стадії захворювання. Комплексно при цьому виді лікування можуть застосовуватися гормональні мазі, що сприяють збільшенню еластичності тканини, що знімають запалення і набряк, а також які мають болезаспокійливу дію.
Найчастіше лікування фімозу без операції виявляється неефективним. Тоді призначається хірургічна операція.
Хірургічне лікування фімозу (операція Розера)
Ціркумізація (обрізання) проводиться, якщо немає баланопостіта. На III - IV стадії фімозу і при парафімозі проводиться розтин крайньої плоті вздовж пеніса. Для її проведення не потрібно лягає в стаціонар. Після лікування запалення проводиться косметична ціркумізація.
Під час операції при фімозі статевий член обробляється антисептиком, уролог акуратно оголює голівку, вводить анестетик і розсікає найвужче місце крайньої плоті. Тепер головка відкривається вільно. Уролог зшиває крайню плоть і закриває головку. Знімати шви не потрібно, так як нитки розсмоктуються самі. Вся операція займає не більше півгодини.

Відео

Переваги операції при фімозі

 1. ефективне і безболісне лікування;
 2. досвідчені, уважні і делікатні лікарі;
 3. повна конфіденційність пацієнта;
 4. запис на прийом у зручний для вас час;
 5. гнучка цінова політика.

Інструментарій і оснащення

Під час операції при фімозі застосовуються спеціальні хірургічні інструменти. Залежно від ступеня вираженості і віку пацієнта, хірург може застосовувати різні інструменти і оснащення.

Результат від операції при фімозі

Після операції можливе проведення повноцінних гігієнічних процедур. У утворилися складках тепер не скупчується секрет сальних залоз і відмерлі клітини шкіри. В результаті, відсутній ризик виникнення запалення і подразнення шкіри. Після даної маніпуляції головка статевого члена легко відкривається. Операція проводиться швидко; відсутній ризик інфікування; висока точність впливу; тканини стимулюються до регенерації.

Післяопераційний і відновний періоди

На 5 і 7 день - повторні огляди хірурга. Загальний період відновлення становить приблизно 2 тижні. В період реабілітації протипоказано купання у відкритих водоймах і басейні. У період відновлення сечовипускання може бути кілька болючим. До повного загоєння рани рекомендується кілька разів в день обполіскувати крайню плоть слабким розчином марганцівки. Сексом можна займатися через місяць після операції. На повне відновлення звичайно потрібно не більше 10 днів. При появі будь-яких ускладнень необхідно звертатися до хірурга. У більшості випадків операції по усуненню фімозу проходять благополучно.

Питання

До якого лікаря в якому віці звертатися для лікування фімозу?
Від 0 до 7 років - фімоз у хлопчиків вважається фізіологічним процесом і не потребує лікування. Від 7 до 17 років якщо фімоз зберігся необхідно звернутися до дитячого уролога. Після 18 років при наявності фімозу слід звертатися до лікаря-уролога.
Чи можна вилікувати фімоз НЕ хірургічним шляхом - медикаментозно (таблетками, мазями і т.д.)?
Чи не хірургічне лікування можливе тільки в дитячому та підлітковому віці і не завжди дає ефект. У дорослому віці лікування фімозу ми рекомендуємо і проводимо тільки хірургічним шляхом.
Основна інформація про операції при фімозі

 1. Показання. Звуження крайньої плоті на голівці статевого члена.
 2. Результат. Головка члена відкрита, відновлені фізіологічні здібності. До операції: наявність крайньої плоті навколо головки статевого члена. Після операції: відновлено правильне сечовипускання, відсутні болі при ерекції, головка статевого члена відкрита і має правильну форму.
 3. Переваги методу. Ефективне і безболісне лікування; повна конфіденційність пацієнта; запис на прийом у зручний для вас час; гнучка цінова політика.
 4. Чи може поєднуватися. Можливість суміщення операції при фімозі з іншими оперативними втручаннями обговорюється лікарем в індивідуальному порядку.
 5. Інструментарій і оснащення. Спеціальні хірургічні інструменти та обладнання.
 6. Час проведення. 30 хвилин.
 7. Анестезія. Місцева - так. Загальний наркоз - так.
 8. Терміни госпіталізації. Стаціонар: 1 добу. Повернення до активної діяльності: 3 дня. Повне відновлення: 10 днів.

Cпециалисты направления

Нашеда Сергей Васильевич

Уролог, Хірург Лікар вищої категорії. 12 років досвіду Лікар-уролог, хірург більше десяти років працює в напрямку урології та андрології. Займається науковою діяльністю, має вищу категорію в медицині. Оперативним і консервативним методами лікує запальні захворювання

Переваги клініки «РомиТаль»