Що таке підтяжка чола

Позбутися від похмурого виразу обличчя, розгладити зморшки, повернути відкритий погляд.

Підтяжка верхньої частини обличчя, чола і брів - це естетична операція, що дозволяє розгладити горизонтальні зморшки на лобі та вертикальні на переніссі, прибрати мімічні складки біля очей, підтягнути опустилися брови та куточки очей. Найкращий ефект досягається при поєднанні підтяжки лоба з різними хірургічними (верхньою  блефаропластикою) і нехірургічними процедурами (ботулінотерапія, біоревіталізація).

Кому показана підтяжка чола

Основними показаннями для проведення естетичної корекції можуть послужити шкірні провисання на лобі, зморшки на переніссі, опущення брів, куточків очей.

Прибрати зморшки на лобі за допомогою пластики можна в будь-якому віці, верхнього обмеження не існує, було б здоров'я. А ось маленьким пацієнтам дана операція проводиться тільки за медичними показаннями.

Як робиться підтяжка чола

Тривалість оперативного втручання коливається від 1 години до 2 годин. Залежно від складності та обсягів робіт застосовується місцеве знеболення або загальний наркоз. Час перебування в стаціонарі 1-3 доби.

Метод проведення операції вибирає хірург, спираючись на потреби пацієнта. Найпоширеніші варіанти підтяжки лоба:

  • Ендоскопічна. Під волоссям у верхній частині голови робляться 3-5 невеликих (1-1,5 см) розрізу. Шкіра лоба натягується, при необхідності січуть і закріплюється в новому положенні. Такий вид корекції малоінвазивний, не травмує нервові закінчення і не знищує цибулини волосся. Згодом не виникають залисини і шрами абсолютно не видно.
  • Коронарна. Застосовується у пацієнтів з вираженим опущеними шкірного покриву. Довжина розрізів може досягати 20 см.
  • Скронева. Показана для усунення незначних вікових змін, для видалення «гусячих лапок» біля очей. Розрізи робляться в скроневій області під волосяним покривом.
  • Транспальпебрально фронтліфтінг. Проводиться, якщо потрібно підтягнути брови. Розріз виконується в складці верхньої повіки.

Переваги підтяжки лоба

Зробити підтяжку чола - отримати ефект верхньої блефаропластики

Переваги даної пластичної операції:

  • мала травматичність;
  • короткий реабілітаційний період, швидке відновлення;
  • операційні рубці непомітні, тому що заховані під волоссям.

Інструментарій і оснащення

При виконанні пластики чола хірург за допомогою ендоскопічних інструментів, скальпеля розтинає шкіру, зв'язки, м'язи, тягне особа і закріплює шкіру на окістя. Фіксаційними інструментами можуть служити шурупи, мікроскопічні пластинки або хірургічні нитки. На рану накладає косметичний шов.

Результат підтяжки лобу

Результат підтяжки лоба - молоде, з підтягнутою шкірою обличчя

Фронтліфтінг дозволяє усунути провисання шкіри на лобі, складки на переніссі, підтягнути брови та позбутися від мімічних зморшок. Результат підтяжки лоба буде видно вже через 1 місяць, коли пройдуть набряки та синяки. Еластична, натягнута шкіра омолодить обличчя, поверне втрачений зовнішній вигляд.

Післяопераційний і відновний періоди

Після ендоскопічного способу проведення операції реабілітаційний період становить 1-2 тижні, при інших методах - до 3-4 тижнів. Зняття швів відбувається на 5-10 день. Перший тиждень обов'язкове компресійна пов'язка. Не рекомендуються фізичні навантаження і водні процедури. Попередні результати пластики можна буде оцінити через місяць, коли спадуть набряки та розсмокчуться синці. Через пару місяців буде добре видно остаточний результат: натягнута шкіра на лобі, відсутність зморшок і красива дуга брів.

Питання

Чи можна прибрати зморшки на лобі і доповнити ефект уколами гіалурової кислоти?

Так, підтяжка чола може поєднуватися з нехірургічними методами корекції: біоревіталізація, мезотерапією і іншими. На всі питання вам відповість хірург на попередній консультації.

Підтяжка чола і брів - це самостійна операція? Чи може вона проходити разом з іншими операціями?

Підтяжку чола може проводитися як самостійна операція. А також її часто проводять в комплексі з круговою блефаропластикою і лазерним шліфуванням шкірних покривів

Основна інформація про підтяжку лоба

Показання

Бажання розгладити горизонтальні зморшки на лобі та вертикальні на переніссі, прибрати мімічні складки біля очей, підтягнути опустилися брови та куточки очей

Результат

Зміна нависання шкіри, зморшок, підтяжка брів

та куточків очей

До операції

Зморшки на лобі і на переніссі, складки біля очей («гусячі лапки»), що опустилися кінчики брів та куточків очей

Після операції

Відсутні зморшки на лобі і на переніссі, немає складок біля очей («гусячих лапок»), підтягнуті кінчики брів та куточків очей


Переваги методу

Операція малоінвазивна, з нетривалим реабілітаційним періодом і швидким відновленням

Може поєднуватися

З скроневим ліфтингом, верхньою блефаропластикою, омолоджують процедурами


Інструментарій і оснащення

Хірургічні інструменти, ендоскопічне обладнання і препарати від провідних світових виробників на підставі діючих ліцензій

Час проведення

Продолжительность процедуры

від 1 години до 2 годин

Анестезія

Місцева ТАК
Загальний наркоз По необхідності

Терміни госпіталізації

Стаціонар

1-3 доби

Повернення до активної діяльності

7-14 днів

Повне відновлення

3-4 тижні


Відгуки

Cпециалисты направления

Петах Андрій Василійович

Пластичний хірург, . Лікар першої категорії. Кандидат медичних наук

Гришин Євген Леонідович

Хірург вищої категорії 22-річний досвід роботи

Трембач Олександр Михайлович

Онкохірург, пластичний хірург, Кандидат медичних наук, Лікар вищої категорії

Лавриненко Наталія Миколаївни

Пластичний хірург, косметолог

Звездиліна Людмила Стратонівна

Анестезіолог, лікар вищої категорії досвід роботи понад 20 років роботи

Гармаш Наталія Анатоліївна

Старша медсестра

Переваги клініки «РомиТаль»

Клініка «Роміталь» - це відомий вже 20 років центр пластичної хірургії та лазерної естетики. Якщо з якихось причин пацієнт не може відвідати клініку, приїхати на консультацію, то питання, що накопичилися він може задати прямо на сайті клініки «Роміталь». Тут розроблена спеціальна система зворотного зв'язку. Зручно і швидко також зателефонувати консультантам за вказаними телефонами