Що таке протезування гомілок (круропластика)

Протезування гомілок (круропластика) - це операція з коригування форми гомілки за допомогою імплантів. Мета пластичної операції «замаскувати» незначне викривлення ніг, відновити обсяг, відтворити бажану форму ікри.

Залежно від показання, установка імплантів проводиться з однієї або двох сторін ніг. Імпланти розробляються індивідуально під кожного пацієнта, за формою можуть бути симетричні і асиметричні. Сучасні імпланти - це міцні протези з силіконовим гелем. Візуально відновлюють рельєф гомілки, по тактильним відчуттям відповідають дотику до м'язової маси.

Кому показано протезування гомілок (круропластика)

Основне показання до протезування гомілок є бажання пацієнта.
Наприклад:
• Внаслідок захворювання виникла гіпертрофія м'язів, деформація гомілок.
• У зв'язку з надмірно худих ніг через надмірне голодування.
• Вроджене викривлення кісток.
Для виявлення протипоказань до круропластики перед операцією обов'язково слід пройти медичне обстеження. Операція не проводиться пацієнтам із серйозними захворюваннями внутрішніх органів, при наявності запальних процесів в організмі, цукровому діабеті, захворюванні судин ніг, порушення згортання крові.

Як робиться протезування гомілок (круропластика)

На попередньої консультації після огляду проблемних зон гомілки, пластичний хірург робить виміри і передає розрахунки фірмі-виробнику протезів для створення персонального імпланта.

Протезування гомілок (круропластика) - за складністю це відносно проста операція. Однак проводять її під загальним наркозом або спинномозковою анестезією. Тривалість до 1 години.

Під час операції пацієнт лежить на спині. Рішення по методиці проведення операції та місцях доступу завжди залишається за хірургом. Зазвичай розріз проводиться під коліном, однак він може робитися і нижче, і навіть мати передній доступ. Спеціальними хірургічними інструментами забезпечується «ложе», потім імплант поміщається під литкового м'яза або її фасцію. Місце розрізу зашивається спеціальними нитками і пацієнта відвозять в палату.

Переваги протезування гомілок (круропластика)

Круропластіка - малотравматичне хірургічне втручання. Через 1 місяць пацієнт повертається до звичного способу життя. Імпланти міцні, не деформуються і не розсмоктуються, надійно фіксують придбану форму гомілки.

Інструментарій та оснащення

При операції з протезування гомілок (круропластика) використовуються стандартні і спеціальні хірургічні інструменти, що дозволяють сформувати «кишеню» під фасцією або литкового м'яза для установки імпланта. Протези (імпланти) виготовлені з силіконового матеріалу з наповнювачем в консистенції гелю.

Результат протезування гомілок (круропластика)

Красиві гомілки, а в підсумку привабливу форму ніг пацієнт матиме всього через 1 місяць. Операція підкоригує контур гомілки, збільшить обсяг, створить ідеальну з естетичної точки зору, форму.

Післяопераційний і відновний періоди

Після протезування гомілок (круропластика) пацієнт перебуває в клініці добу-дві. Набряки, гематоми тримаються 5-7 днів. Шви знімають після 7-го дня. Під час ходьби можуть бути присутніми больові відчуття. За бажанням пацієнта хірург призначить знеболювання. Перший тиждень не слід активно рухатися, бажано сидіти і спати з піднятими ногами.

Через тиждень, коли будуть зняті пов'язки і хірург дозволить носити компресійні гольфи, рекомендуються короткі прогулянки. Під навантаженням при ходьбі м'язи почнуть адаптуватися і звикнути до нової форми. Період реабілітації для кожного пацієнта різний, але зазвичай становить 1-2 місяці.

Питання

Чи може виникнути варикозна хвороба після протезування гомілок?

Круропластика не робить негативного впливу на кровоносні судини. Якщо у пацієнта до операції діагностували варикозне розширення вен, то рекомендується попереднє проведення терапії. Згодом, після установки імплантів теж можливо відповідне лікування.

Чи будуть видні шви після операції?

Під час операції розріз робиться в підколінної області протяжністю 3-4 см. Шов внутрішньошкірний, після закінчення часу рубець знебарвиться і буде практично непомітний.

Основна інформація про круропластику

Показання

Бажання пацієнта змінити форму гомілок

Результат

Зміна форми гомілок

До операції

Кривизна ніг, гіпертрофія м'язів, худоба

Після операції

Відтворення гарної форми литок


Переваги методу

Операція малоінвазивна, з нетривалим реабілітаційним періодом і швидким відновленням

Може поєднуватися

З ліпосакції колін


Інструментарій і оснащення

Хірургічні інструменти, обладнання та препарати від провідних світових виробників на підставі діючих ліцензій

Час проведення

Продолжительность процедуры

до 1 години

Анестезія

Місцева спинномозкова
Загальний наркоз ТАК

Терміни госпіталізації

Стаціонар

1-2 діб

Повернення до активної діяльності

7-14 днів

Повне відновлення

4-8 тижнів


Протипоказання

Операція не проводиться пацієнтам із серйозними захворюваннями внутрішніх органів, при наявності запальних процесів в організмі, цукровому діабеті, захворюванні судин ніг, порушення згортання крові

Відгуки

Cпециалисты направления

Петах Андрій Василійович

Пластичний хірург, . Лікар першої категорії. Кандидат медичних наук

Гришин Євген Леонідович

Хірург вищої категорії 22-річний досвід роботи

Трембач Олександр Михайлович

Онкохірург, пластичний хірург, Кандидат медичних наук, Лікар вищої категорії

Лавриненко Наталія Миколаївни

Пластичний хірург, косметолог

Звездиліна Людмила Стратонівна

Анестезіолог, лікар вищої категорії досвід роботи понад 20 років роботи

Гармаш Наталія Анатоліївна

Старша медсестра

Переваги клініки «РомиТаль»

Протезування гомілок (круропластіка) як і будь-яка інша операція вимагає кваліфікованого виконання. У клініці «Роміталь» працюють хірурги вищої категорії, які мають науковий ступінь і величезний досвід у пластичній хірургії. Як імплантів використовуються перевірені, якісні вироби, виготовлені із сучасних матеріалів, що забезпечують природний результат після операції